Seslendirme Yapmak İstiyorum
Seslendirme Yapmak İstiyorum ne yapmalıyım? Birçoğumuz bu sorunun cevabını arayıp dururuz. Belki seslendirme yaptırmak isteyenler, belki seslendirmen olmak isteyenler hep aynı soruyu sorarlar. Gelin sizlere seslendirme yapmak istiyorum? Sorusunun cevabını iki başlık altında vermeye çalışalım.

Seslendirmen olabilmek için şüphesiz öncelikle iyi bir eğitimden geçmeniz gerekiyor. Seslendirmen sokak Türkçesiyle konuşmaz. Çeşitli diksiyon kursları, seslendirme kursları, oyunculuk kurslarına kayıt olmanız sizi seslendirmen olabilmenin ilk basamağına getirecektir. Bundan sonraki aşama tamamen sizin gayretinizle şekillenecek bir süreçtir. Zira dil kuvvetli kaslardan oluşur. Vücut geliştirmek için nasıl bir antrenman dahilinde istediğimiz güzel görünümlü kasları elde edebiliyorsak, bol bol sesli okuma, tekerleme gibi egzersizlerde dil kasımızın esnekliğinin artmasına yardımcı olacaktır. Zira seslendirme kursundan aldığınız sertifika ister MEB onaylı olsun ya da olmasın bir işe yaramayacaktır. Seslendirme yapabilmek için ses tonunuzun güzel olması sizi seslendirmen yapmaz. Lütfen bu şehir efsanelerine inanmayınız. Seslendirmen olabilmek, seslendirme yapabilmek için belirli bir eğitim sürecinden sonra seslendirme ajansı ve seslendirme stüdyolarında staj yaparak eskiyip bu alanda deneyim kazanmak şarttır. Seslendirme ajansları ve seslendirme stüdyolarında staj yapmak için hangi kriterler geçerlidir? Ses tonunuzun iyi olması, doğru Türkçe konuşmanız ve iyi bir seslendirme kursundan en az 6 aylık bir eğitimin sonunda alacağınız sertifika seslendirme ajansı ve seslendirme stüdyolarında staj yapmak için gerekli olan temek kriterlerdir. Seslendirme yapmak isteyenler için bibersa prodüksiyonun seslendirme başvurusu sayfasından ses örneklerini yükleyerek başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Dublaj Yapmak İstiyorum

Dublaj yapmak film, dizi veya reklam filmlerinde oyuncu karakterleri yeniden seslendirme işlemidir. Dublaj yapmak seslendirme yapmaya göre daha rahat ve kolaydır. Dublaj castı oluşturulurken karakterin duygu durumunu mikrofona yansıtmak esastır. Dolayısıyla seslendirmedeki dikkat edilmesi olmazsa olmaz kurallar burada esneyebilir. Dublaj sanatçısı olmak için tiyatro eğitimini öneriyoruz. Zira dublaj sanatçıları aynı zamanda mikrofon oyuncularıdır. Dublaj başvurusunda bulunanların birçoğu sesim güzel nasıl değerlendirebilirim gibi sorularla seslendirme ve dublaj ajanslarına başvuru yapmaktadır. Yine seslendirmede olduğu gibi dublaj ve seslendirme eğitimi almak, iyi bir Türkçeye sahip olmak olmazsa olmaz kriterler arasında yer almaktadır.

Seslendirme yaptırmak istiyorum

Seslendirme yapmak istiyorum diyenlerden bir kısmı ise aslında seslendirme yaptırmak isteyenlerden oluşur. Bunlar seslendirme ajansları için potansiyel müşteri sınıfında değerlendirilir. Tanıtım filmi, reklam filmi, markası için jingle, video projesi için dublaj gibi talepler seslendirme yaptırmak istiyorum kategorisinde değerlendirilir ve seslendirme ajanslarının potansiyel müşterisi olurlar. Projeniz için uygun sesi seslendirme ajansının ses bankasından seçip, seslendirme yaptırabilirsiniz. Video projelerine seslendirme veya dublaj hizmeti satın almak isteyenler birçok seslendirme sanatçısı, seslendirme yeteneği ses demolarını dinleyerek projeleri için en uygun sesi seçerler. Profesyonel seslendirme ve dublaj yaptırmak için Bibersa Prodükisyon ses bankasından bu konuda destek anılabilmektedir.

Seslendirme Başvurusu İçin Tıklayın